O festiwalu

Festiwal Naturalnego Budownictwa odbędzie się w dniach 24-25 Czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. To długo wyczekiwane tego typu wydarzenie w Polsce. Zobaczysz na nim jak budować i tworzyć przestrzeń do życia za pomocą zdrowych, naturalnych i odnawialnych materiałów oraz systemów zrównoważonego projektowania. Najlepsi polscy specjaliści opowiedzą o różnych technologiach domów, o wnętrzach, wykończeniach, o permakulturze. Równolegle do wykładów będą odbywać się otwarte warsztaty, podczas których będzie można zanurzyć ręce w paździerzach konopnych, glinie, czy spróbować sił w stawianiu ścian ze słomy i tynkowaniu. To nauka przez doświadczenie, atrakcyjna forma pierwszego kontaktu z naturalnymi materiałami budowlanymi.

Program festiwalu

Warsztaty

Wykonawcy z największym doświadczeniem w Polsce, pokażą czym są naturalne materiały, jak wyglądają, jak nimi budować i jak jeszcze z tego mieć frajdę. Będziecie mogli zbudować fragment ściany ze słomy, z konopi, czy spróbować swoich sił w technikach tynkowania gliną. Wyzwania dla każdego wieku i każdego talentu.

Konferencja

Najlepsi w branży architekci, naukowcy, producenci i wykonawcy pokażą jak sensownie podejść do zjawiska zdrowego domu z naturalnych materiałów. Jak pogodzić technologię z estetyką, w co warto inwestować, a co jest tylko chwytliwą reklamą. Będziemy również opowiadać o materiałach we wnętrzach, o szerszym kontekście domu i człowieka jakim jest permakultura. Ponad 20 wykładowców, ogrom wiedzy i doświadczenia – dla Was przez te 2 dni!

Spotkania

W sobotę wieczorem będziecie mogli spotkać się i porozmawiać z osobami, które już zdecydowały się na wybudowanie sobie domów w naturalnych technologiach. Planowane są krótkie prezentacje i dyskusje o tym jak się w nich mieszka. Dyskusja otwarta za darmo dla chętnych.

Szczegółowy program

Prowadzący

NAGRANIE KONFERENCJI

Dla tych, którzy nie mogli dotrzeć, dajemy możliwość zdobycia nagrania z wykładów.

OSBN organizuje

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego zrzesza profesjonalistów: projektantów, wykonawców, producentów, a także entuzjastów budownictwa naturalnego w Polsce. Celem stowarzyszenia jest propagowanie technik budowania z użyciem słomy, gliny, konopi oraz innych naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów, jak również propagowanie całościowego, zrównoważonego myślenia w procesie tworzenia nowych miejsc i budynków. OSBN zajmuje się równocześnie prowadzeniem badań przy współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi oraz edukacją dotycząca osiągnięć naturalnego budownictwa w Polsce i na świecie. W kręgu zainteresowań OSBNu pozostają także inne ekologiczne systemy i stategie m.in permakultura czy systemy inżynierskie np. pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, racjonalnego gospodarowania wodą i odpadami. Nasze stowarzyszenie jest również członkiem ESBA (European Straw Building Association), czyli europejskiego stowarzyszenia zajmującego się budowaniem z użyciem słomy. WWW.OSBN.PL

Gdzie odbędzie się festiwal

w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa

W sali konferencyjnej na ponad 200 miejsc odbędą się wykłady i dyskusje

W holu budynku odbędą się warsztaty, a jeśli pogoda pozwoli to przejdziemy do ogrodów BUW.

Do biblioteki można dojechać autobusami 105, 118, 127

W okolicy jest kilka (m.in.wegańskich) restauracji oraz kawiarnie.

Masz pytania - napisz do nas:
info@osbn.pl

/// Nasz fanpage na facebooku i kanał na Youtube znajdziecie na pasku poniżej

Patroni medialni:
Sponsorzy: